Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Odrestaurowany zamek w Prószkowie Rezerwat przyrody Staw Nowokuźnicki Kapliczka św. Izydora w Zimnicach Małych Park Partnerstwa w Prószkowie Rynek w Prószkowie Rzeźba bogini Ceres w Parku Partnerstwa Kościół Ducha Świętego w Winowie Prószkowska Parada Orkiestr

Aktualności

 • więcej
 • Zapraszamy na Dożynki Gminne 2016

  Data publikacji: 22-08-2016 10:10
  plakat(1)-page-001.jpeg

  W tym roku to sołectwo Zimnice Wielkie (690 mieszkańców) będzie gospodarzem Dożynek Gminnych, które odbędą się 10-11 września. Uroczysta msza dziękczynna, w której wezmą udział również delegacje z wszystkich sołectw gminy Prószków, odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela. Kościół jest budowlą zabytkową. Powstał w XV wieku. W 1945 roku świątynia została uszkodzona w wyniku działań wojennych. Na uwagę zasługują gotyckie oraz renesansowe polichromie.

  Następnie ulicami miejscowości przejedzie tradycyjny korowód dożynkowy. Rada Sołecka na czele z Sołtysem przewidziała specjalną nagrodę dla najciekawszego pojazdu, biorącego udział w korowodzie.

  Część artystczna dożynek odbędzie się na placu festynowym przy świetlicy wiejskiej na ul. Opolskiej. W programie przewidziano występy takich lokalnych zespołów i grup jak: Gminna Orkiestar Dęta z Prószkowa, mażoretki oraz Studio Piosenki działające przy Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie, FTN Scorpion oraz dzieci z Przedszkola Publicznego w Zimnicach Wielkich.

  Na Dożynki Gminne zapraszają Sołtys wraz z Radą Sołęcką, Radą Parafialną oraz Koło Mniejszości Niemieckiej (DFK).

  więcej
 • Informacja

  Data publikacji: 17-08-2016 13:54

  Warszawa, dnia 12 sierpnia 2016 r.

   

   

   

  Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie zgłaszania do powiatowych lekarzy weterynarii faktu zakupu świń na targowisku
  w gminie Sokoły, powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie

   

   

   

  więcej
 • Zaproszenie na Dni Prószkowa 2016

  Data publikacji: 17-08-2016 10:42
  dniprószk_162.jpeg

  Będzie się działo! Miasto Prószków zaprasza na wielkie świętowanie - Dni Prószkowa! Już w najbliższy piątek i sobotę przy Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie dla Dużych i Małych przewidziano wiele atrakcji. Dobra muzyka, garść dobrego humoru, wspaniałe pokazy taneczne oraz specjalny program dla najmłodszych towarzyszyć będą Mieszkańcom i Gościom gminy Prószków. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Zapraszamy na koncert

  Data publikacji: 16-08-2016 10:18
  Opole plakat.jpeg

  Zapraszamy fanów kultowego duetu Skawiński & Tkacz na specjalny koncert z okazji 40-lecia współpracy na scenie muzycznej.

  więcej