Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Odrestaurowany zamek w Prószkowie Rezerwat przyrody Staw Nowokuźnicki Kapliczka św. Izydora w Zimnicach Małych Park Partnerstwa w Prószkowie Rynek w Prószkowie Rzeźba bogini Ceres w Parku Partnerstwa Kościół Ducha Świętego w Winowie Prószkowska Parada Orkiestr

Aktualności

 • Informacja dotycząca programu "Rodzina 500+"

  Data publikacji: 23-06-2016 13:49

  500+ zdjecie.png

   

  INFORMACJA

  Kończy się wydłużony okres składania wniosków o świadczenie wychowawcze tj. do 01 lipca 2016r.( włącznie ), w którym prawo doświadczenia ustala się począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 01.04.2016r. i w konsekwencji wypłata świadczenia po jego przyznaniu dokonywana jest z odpowiednim wyrównaniem. Aby uniknąć natłoku proszę o niezwlekanie ze  składaniem wniosków czekając do ostatniego dnia tj. do 01.07.2016r.

  więcej
 • VIII Prószkowska Parada Orkiestr już za nami

  Data publikacji: 22-06-2016 11:19
  FD8A5596.jpeg

  W ciepły sobotni wieczór, 18 czerwca 2016 r., ulicami Prószkowa przemaszerowała parada, w której udział wzięło ponad 400 osób. Należeli do nich muzycy takich orkiestr jak: Gminna Orkiestra Dęta z Prószkowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne, Orkiestra Dęta Łubice, Orkiestra Dęta Moravska Veselka z Czech, Orkiestra Dęta Blaskapelle ze Świbia, Orkiestra Dęta z Parafii św. Józefa z Opola -Szczepanowic, Orkiestra Hranicaci z Czech, Orkiestra Dęta Toszek, Tarnogórska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys ze Źlinice/Boguszyc.

  Orkiestrom towarzyszyły mażoretki - grupa działająca przy Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie, Szkółka PIłkarska OKiS, Formacja Tańca Nowoczesnego Scorpion, Tanz- und Kulturverein Grossenbach z Huenfeld (Niemcy), reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Prószkowie, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Prószkowie, reprezentacja Przedszkola Publicznego w Prószkowie oraz delegacja władz gminnych na czele z Burmistrz Różą Malik.

  Konferansjerkę na trzech scenach usutuowanych w mieście Prószków prowadziły: OKiS - Dominika Bassek, scena przy zamku - Gabriela Szymaniec, scena na rynku - Joanna Wicher.

  Nad bezpieczeństwem czuwały jednostki OSP gminy Prószków.

  VIII Prószkowska Parada Orkiestr przyciągnęła tłumy słuchaczy z całego województwa opolskiego, o czym można się przekonać oglądając relacje fotograficzne i filmowe z imprezy. Zapraszamy

  https://www.youtube.com/watch?v=fSwsWk7Yj3g

   

  więcej
 • więcej
 • Wizyta w partnerskiej gminie Ternberg w Austrii

  Data publikacji: 16-06-2016 11:12
  DSCN2642.jpeg

  W dniach 03-05.06.2016 r. grupa mieszkańców z gminy Prószków na czele z Zastępcą Burmistrza Anną Wójcik wzięła udział w spotkaniu partnerskim w Ternberg w Austrii. Partnerstwo pomiędzy gminą Prószków i gminą Ternberg funkcjonuje od 2000 roku, kiedy to ówczesny Wójt Bernard Lellek oraz ówczesny Burmistrz gminy Ternberg Manfred Weber podpisali oficjalną umowę o współpracy.

  Program wyjazdu był bardoz bogaty. W piątek płynęliśmy statkiem po Dunaju malowniczą Doliną Wachau, na trasie Krems - Spitz. Wieczorem zostaliśmy przywitani przez Burmistrza gminy Ternberg Leopolda Steindlera oraz jego współpracowników w Urzędzie Gminy w Ternberg.

  Sobota była dniem sprawdzenia swoich możliwości fizycznych. Razem z naszymi partnerami wchodziliśmy na najwyższy szczyt w gminie Ternberg - Schoberstein (1 280 m.n.p.m.) Wieczorem odbył sie oficjalny wieczór partnerski, podczas którego niespodziewanie zostali uhonorowani strażacy OSP z gminy Prószków. Józef Wocka ze Złotnik, Tadeusz Domaradzki z Jaśkowic i Krzysztof Drygała z Prószkowa otrzymali z rąk Komendanta Okręgowego Steyr-Land Wolfganga Mayra brązowe medale w uznaniu zasług dla pożarnictwa w Okręgu Steyr-Land. O oprawę muzyczną wieczoru zadbali Duet Aneta & Norbert oraz chór mieszany z Ternberga.

  Niedzielę rozpoczęliśmy udziałem w Mszy św. w kościele Piotra i Pawła w Ternberg, następnie udaliśmy się do Opactwa Melk, w którym zwiedziliśmy muzeum, bibliotekę, kościół i ogrody. Do Prószkowa wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych zadowoleni i szczęśliwy.

   

  więcej
 • VIII Prószkowska Parada Orkiestr

  Data publikacji: 14-06-2016 07:55
  plakat.jpeg

  Zapraszamy melomanów dobrej muzyki w wykonaniu orkiestr dętych z kraju i z zagranicy no sobotnią VIII Prószkowską Paradę Orkiestr. W paradzie przejdą nie tylko muzycy, ale również uczniowie naszych szkół, mażoretki oraz sportowcy i tancerze. Na scenie głównej przy Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie wystąpią FTN Scorpion oraz grupa taneczna Tanz- und Kulturverein Grossenbach z partnerskiego miasta Huenfeld w Niemczech.

  więcej