Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Odrestaurowany zamek w Prószkowie Rezerwat przyrody Staw Nowokuźnicki Kapliczka św. Izydora w Zimnicach Małych Park Partnerstwa w Prószkowie Rynek w Prószkowie Rzeźba bogini Ceres w Parku Partnerstwa Kościół Ducha Świętego w Winowie Prószkowska Parada Orkiestr

Aktualności

 • więcej
 • Umowa o współdziałaniu podpisana!

  Data publikacji: 19-07-2016 09:21
  PPP.jpeg

  W dniu 18 lipca 2016 roku w filii nr 2 Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 w Krapkowicach nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współdziałaniu Gminy Krapkowice z gminą Chrząstowice, Izbicko, Prószków, Komprachcice, Tarnów Opolski i Turawa w zakresie utrzymania gminnych obiektów użyteczności publicznej, w tym poprawy efektywności energetycznej tych budynków.

  Tym samym sygnatariusze umowy – Burmistrzowie i Wójtowie oraz Skarbnicy Gmin powiedzieli „TAK” dla partnerstwa, które rodziło się ponad pół roku. W efekcie zawartej umowy o współdziałaniu przystąpimy niebawem do dialogu konkurencyjnego celem wyboru jednego wykonawcy, który w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego lub innego odpowiedniego modelu prawno-finansowego zaprojektuje, sfinansuje i wykona niezbędne roboty budowlane i dostawy, udzieli gwarancji oszczędności w zużyciu energii cieplnej i elektrycznej przez objęte przedsięwzięciem obiekty, jak również świadczył będzie usługi zarządzania energią cieplną i elektryczną w tych budynkach w okresie trwania umowy.

  więcej
 • Afrykański pomór świń

  Data publikacji: 19-07-2016 09:05
  Świnia przydomowa.jpeg

  Powitaowy Lekarz Weterynarii w Opolu w związku z bardzo dynamicznie zmieniająca się sytuacją epizootyczną, odnosząca się do afrykańskiego pomoru świń w Polsce, informuje:

  Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

  Objawy kliniczne ASF u zwierząt:

  • Wysoka gorączka, na początku zachowany apetyt,
  • Zwiększone padnięcia zwierząt w każdym wieku,
  • Zaburzenia w poruszaniu się, utrata orientacji,
  • Duszność, pienisty lub krwisty wypływ z nosa.

  Sekcja dzików powinna byc wykonana wyłącznie przez lekarza weterynarii.

  Choroba może być przenoszona bezpośrednio ze zwierzęcia na zwierzę lub pośrednio przez zanieczyszczone przedmioty.

  więcej
 • PORADY.jpeg

  Zachęcamy do skorzystania z darmowych porad prawnych dla przedsiębiorców i rolników, które uruchomiła Fundacja Rozwoju Śląska. Porady odbywają się cyklicznie, co środę w Centrum Biznesu w Opolu , przy ul. Wrocławskiej 133.

  więcej
 • Informacja dotycząca programu "Rodzina 500+"

  Data publikacji: 23-06-2016 13:49

  500+ zdjecie.png

   

  INFORMACJA

  Kończy się wydłużony okres składania wniosków o świadczenie wychowawcze tj. do 01 lipca 2016r.( włącznie ), w którym prawo doświadczenia ustala się począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 01.04.2016r. i w konsekwencji wypłata świadczenia po jego przyznaniu dokonywana jest z odpowiednim wyrównaniem. Aby uniknąć natłoku proszę o niezwlekanie ze  składaniem wniosków czekając do ostatniego dnia tj. do 01.07.2016r.

  więcej